A borkultúra szerves részét képezi a sajtok fogyasztása. A kettő között nem csak az egymással harmonizáló ízek miatt van szoros kapcsolat, hanem valamilyen szempontból az elkészítés módját illetően is. Mindkettő esetében kiemelt jelentőséggel bír az érlelés, az a folyamat, míg az alapanyagból gasztronómiai remekmű születik.
Nem mindegy a párosítás!
Alapvetően érdemes tudni, hogy a sajtok és a borok közötti harmónia megteremtéséhez korántsem mindegy, hogy milyen fajtákat társítunk egymással. Erre akkor is érdemes odafigyelni, ha nem egy fröccsterasz miliője adja a színteret a fogyasztáshoz, hanem az otthon kényelmében kínálunk sajttálat a borokhoz. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a fehér borok általában jobban illenek a sajtokhoz, mint vörös társaik. Ugyanakkor érdemes azzal is tisztában lenni, hogy a lágy sajtok akár a vörösborokhoz is kiválóan passzolhatnak.
Ízek harmóniájában
A borkultúra szerelmesei jól tudják, hogy az alacsonyabb alkoholtartalmú borok passzolnak igazán a sajtokhoz. Kiemelt figyelmet célszerű arra is fordítani, hogy a bor és a sajt íze egyforma intenzitással rendelkezzen. A friss sajtokhoz az üde borok javasoltak, az érettebb sajtok pedig szinte megkívánják a testesebb borokat.
Hogy néz ki ez a gyakorlatban? Az olyan könnyed fehérborok, mint a Szürkebarát vagy a Furmint remekül passzol a gomolya sajtokhoz. Az Olaszrizling már inkább a félkemény sajtokkal, a trappistával, vagy a gaudával harmonizál. Persze az ízlés kérdése sem elhanyagolható, de jó hír, hogy minden borfajtához megtalálhatják az ínyencek a számukra is passzoló sajtféléket. Ne feledkezzünk meg a kézműves kolbászokról, kenyerekről, amelyek szintén jó szolgálatot tesznek a borkóstolás során.
Akár az otthon kényelmében is elkészíthetünk egy stílusos sajttálat, s mellé könnyed borokat kínálva úgy érezhetjük magunkat, mintha egy fröccsteraszon ütnénk el az időt. A Sarki Róka Borház a kiszállítás biztonságát mennyei fehér borokkal és rosékkal társítja, kiszolgálva a borok szerelmeseinek ízlését.
Rendelje Az Ön Borát házhoz webshopunkból.